Osoby współpracujące
Przedstawiam wspaniałe osoby, z którymi mam zaszczyt i przyjemność współpracować od lat.
Każda z nich jest specjalistką/specjalistą w swojej dziedzinie oraz łączy praktykę zawodową z pracą naukową.
W kolejności alfabetycznej:
dr n. o zdr. Magdalena Gruszczyńska
Absolwentka Psychologii na Uniwersytecie Śląskim (2001r). W 2008 roku ukończyła całościowe szkolenie podyplomowe przygotowujące do uzyskania Certyfikatu Psychoterapeuty atestowane przez Sekcję Naukową Psychoterapii i Terapii Rodzin PTP w ramach Fundacji Krakowskiej Katedry Psychiatrii. W 2015 roku uzyskała tytuł doktora nauk o zdrowiu na Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach. Jest pracownikiem naukowo-dydaktycznym Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Jej zainteresowania zawodowe to szeroko pojęta psychologia zdrowia, psychologia prenatalna oraz psychologia okresu okołoporodowego.
Na przestrzeni lat, prowadząc Akademię Rodzica wielokrotnie towarzyszyła kobietom w ciąży oraz świeżo upieczonym rodzicom w odkrywaniu radości z rodzicielstwa, w stymulowaniu rozwoju swoich pociech oraz w rozwiązywaniu pierwszych problemów wychowawczych. Od lat współpracuje z położnymi oraz szkołami rodzenia przekazując wiedzę z zakresu psychologii oraz dzieląc się doświadczeniem bycia mamą trzech synów.
W pracy psychoterapeutycznej kieruje się zasadą całościowego spojrzenia na człowieka, którego problemy zdrowotne znajdują swoje odzwierciedlenie w sferze fizycznej i emocjonalnej.
Dla zapewnienia pełnego profesjonalizmu uczestniczy nieustannie w szkoleniach oraz poddaje swoją pracę regularnej superwizji.
mgr Anna Knapik
Pedagog, psychoterapeuta, trener warsztatu umiejętności psychospołecznych oraz trener psychologicznych treningów grupowych, asystent dydaktyczny w Zakładzie Pedagogiki Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.
Ukończyła całościowe szkolenie „Studium Terapii Rodzin” przygotowujące do uzyskania certyfikatu psychoterapeuty PTP (OPTA-Warszawa). Ukończyła szkołę trenerów „Gniazdo” I oraz II stopnia, jest długoletnim trenerem praktyk w zakresie prowadzenia warsztatów i szkoleń dla dzieci i młodzieży oraz nauczycieli i rodziców. Posiada ponad dziesięcioletnie doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą sprawiającą trudności wychowawcze, będącymi w trudnej sytuacji emocjonalnej, z obniżonym nastrojem.
Jest współtwórcą Programu Profilaktyczno-Wychowawczego Epsilon realizowanego na terenie całej Polski (Baza programów rekomendowanych) oraz współtwórcą rekomendowanego programu Profilaktyczny Bank Dobrych Praktyk oraz koordynator ogólnopolski realizacji obu w/w programów profilaktycznych ( w ramach działalności Stowarzyszenia Epsilon). Koordynowała merytorycznie Projekt „My_Rodzice” realizowany przez Stowarzyszenie Epsilon przy wsparciu Ministerstwa edukacji Narodowej.
Prowadzi psychoterapię indywidualną osób dorosłych, nastolatków. Zgodnie z wymogami Polskiego Towarzystwa Psychologicznego swoją pracę poddaje stałej superwizji u osób posiadających tytuł superwizora PTP.
mgr Adriana Modrzejewska
Psycholog, absolwentka SWPS Uniwersytetu Humanistyczno-Społecznego w Katowicach (psychologia kliniczna człowieka dorosłego), trener Easy Biofeedback (metoda terapeutyczna zwiększająca skuteczność funkcjonowania mózgu).
Ukończyła studia podyplomowe z zakresu psychologii sądowej oraz psychodietetyki. Swoją wiedzę poszerza kursami, warsztatami ukierunkowanymi na terapię, również uczestnictwem w międzynarodowych konferencjach naukowych.
Jest nauczycielem akademickim Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Swoje zainteresowania badawcze koncentruje wokół zaburzeń odżywiania się, obrazu ciała oraz zachowań żywieniowych.
lic. Sandra Nandzik
Dietetyk o specjalności dietetyka kliniczna, absolwentka Śląskiej Wyższej Szkoły Medycznej w Katowicach. Studentka psychologii na Górnośląskiej Wyższej Szkole Handlowej w Katowicach. Stale poszerza swoją wiedzę poprzez udział w szkoleniach i konferencjach z dietetyki klinicznej, pediatrycznej oraz psychodietetyki.
Do jej głównych zainteresowań należy nutripsychiatria, psychodietetyka, dietoterapia zaburzeń metabolicznych oraz chorób cywilizacyjnych.
W swojej pracy skupia się na edukacji żywieniowej oraz trwałej zmianie nawyków żywieniowych. Kieruje się dietetyką opartą na aktualnej wiedzy żywieniowej i standardach medycznych.
dr n. med. Beata Naworska
Nauczyciel akademicki, adiunkt w Katedrze i Klinice Perinatologii i Ginekologii Onkologicznej Wydziału Nauk Medycznych w Katowicach Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Autorka i współautorka 182 publikacji z dziedziny ginekologii, położnictwa, seksuologii, promocji zdrowia i edukacji zdrowotnej.
Położna, ponadto trenerka metody Video Interaction Guidance oraz Video Interaction Training, absolwentka studiów podyplomowych w zakresie Zarządzania w Opiece Zdrowotnej a także w Geriatrii z Gerontologią.
Wieloletni wykładowca Uniwersytetów Trzeciego Wieku. Jej zainteresowania zawodowe dotyczą problemów zdrowotnych i psychospołecznych kobiet w różnych okresach ich życia.
lek. Barbara Peterko-Budniok
Absolwentka Wydziału Lekarskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, specjalista medycyny rodzinnej, pediatrii, specjalista leczenia otyłości certyfikowany przez Polskie Towarzystwo Badań nad Otyłością.
Jest również absolwentką Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie – specjalizacja Prawo Medyczne i Bioetyka oraz Akademii Ekonomicznej w Katowicach – specjalizacja Zarzadzanie w Ochronie Zdrowia.
Jest lekarką z 29 letnim doświadczeniem zawodowym, która w pracy z pacjentem łączy wiedzę medyczną z pasją do życzliwej pomocy pacjentom w poszukiwaniu rozwiązań problemów zdrowotnych. W Primodium prowadzi konsultacje lekarskie dla pacjentów, pracując w interdyscyplinarnym zespole profesjonalistów medycznych, w zakresie leczenia otyłości i chorób psychosomatycznych.
W pracy zawodowej łączy: pasję do kreatywnego rozwiązywania problemów, doświadczenie (również własne jako pacjenta), umiejętność pracy metodą mentoringu, gdzie partnerska relacja pomiędzy lekarzem i pacjentem pomaga w rozwoju samoświadomości, a w efekcie daje odwagę pacjentowi do podjęcia leczenia i wyboru własnej drogi do zdrowia.
mgr Maciej Sosnowski
Certyfikowany superwizor pracy socjalnej, prezes Polskiego Towarzystwa Superwizji Pracy Socjalnej, specjalista
i metodyk pracy socjalnej, trener pracy, trener organizacji pozarządowych, pedagog, wykładowca Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.
Jest praktykiem specjalizującym się w obszarze superwizji pracy socjalnej oraz pracy socjalnej i socjalno – wychowawczej. Jest członkiem Wojewódzkiej Komisji Egzaminacyjnej do Spraw Stopni Specjalizacji Zawodowej Pracowników Socjalnych w Katowicach oraz superwizorem rekomendowanym przez Polskie Towarzystwo Superwizji Pracy Socjalnej. Przeprowadził łącznie ponad 3000 godzin udokumentowanych, indywidualnych oraz grupowych superwizji pracy socjalnej oraz superwizji dla asystentów rodzin i koordynatorów pieczy zastępczej, a także ponad 2500 godzin szkoleń i konsultacji dla pracowników pomocy społecznej i rodzin korzystających z ich wsparcia.
Jest współautorem pierwszej w Polsce publikacji o aktywizacji zawodowej osób skazanych oraz pierwszego w Polsce podręcznika dla superwizorów pracy socjalnej. Prowadzi witrynę internetową poświęconą superwizji pracy socjalnej
dr n. hum. Katarzyna Szmaglińska
Logoterapeutka, adiunkt dydaktyczny z wieloletnim stażem (Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach), doktor filozofii (Uniwersytet Śląski).
Absolwentka Studium Logoterapii (Institute of Biofeedback and Noo-Psychosomatic) o specjalizacji Psychoterapia Integralna: Noo-Psychoterapia, akredytowanego przez Viktor Frankl Institut (Wiedeń).
Członkini Polskiego Towarzystwa Logoterapii i Noo-Psychosomatyki. Prywatnie miłośniczka wypraw górskich, zwłaszcza zimowych (@takietami).
dr n. o zdr. Judyta Zachwieja
Fizjoterapeutka uroginekologiiczna oraz pediatryczna.
Absolwentka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Były wykładowca akademicki w ramach zajęć praktycznych ze studentami kierunku położnictwo i pielęgniarstwo.
Fizjoterapeutka z doświadczeniem i pasją, od najmłodszych lat związana ze sportem, instruktor jogi, pilates, zafascynowana anatomią, pracą z oddechem, hipopresją, dnem miednicy. Doświadczenie i kwalifikacje zdobywała na Katedrze i Oddziale Ginekologii i Położnictwa ŚUM, Hospicjum dziecięcym, Niepublicznych Poradniach Psychologiczno Pedagogicznych oraz uczestnicząc w cyklu szkoleń Fundacji Aenon. Zawodowy obszar zainteresowań obejmuje fizjoterapię urologiczną, ginekologiczną, proktologiczną kobiet na każdym etapie ich rozwoju i życia w tym aktywność fizyczną kobiet przygotowujących się do ciąży, kobiet ciężarnych oraz reedukację poporodową i reedukację pielęgnacji noworodka/ niemowlęcia.
Prywatnie zwolenniczka mindfulness uwielbia wspinaczki górskie, balet, pilates oraz jogę.
Łączy nas holistyczne spojrzenia na Człowieka oraz poszukiwanie psychosomatycznej równowagi