Konsultacja dietetyczna/ dietoterapia

Pierwsza wizyta ma na celu poznanie się, zebranie wywiadu żywieniowego, ustalenie głównego celu dietoterapii. Podczas wizyty wykonywana jest analiza składu masy ciała. W ramach pierwszej wizyty Pacjent otrzymuje spersonalizowane materiały edukacyjne wraz z zaleceniami.
Czas wizyty: 50 minut.

Podczas kolejnych wizyt omawiane są wprowadzane zmiany, poprzez analizę składu ciała oraz sprawdzenie dzienniczka żywieniowego. W trakcie wizyt kontrolnych ustalane są zadania związane z zmianą sposobu żywienia, a także dyskusja na temat wprowadzonych zaleceń.
Czas wizyty: 50 minut.

Analiza składu masy ciała wykonywana jest na medycznym analizatorze InBody120.

Przed analizą należy zapoznać się z poniższymi wskazówkami:

  1. 3 godziny przed wizytą najlepiej już nie jeść i trochę ograniczyć napoje. Bezpośrednio przed wizytą warto skorzystać z toalety.
  2. Do badania należy ściągnąć biżuterię, więc warto aby pacjenci nie ubierali jej zbyt dużo. Badanie wykonywane jest na boso (wygodnie mieć skarpetki zamiast rajstop).
  3. Ciąża i posiadanie rozrusznika serca są przeciwwskazaniami do badania. Pacjentki mogą pytać o miesiączkę – nie jest ona przeciwwskazaniem, ale może dać mniej wiarygodne wyniki analizy składu ciała. Jeśli jest możliwość, lepiej żeby Pacjentki wybierały terminy wizyt tak, aby nie były w trakcie miesiączki.

W Primodium konsultacje dietetyczne oraz dietoterapię prowadzi lic. Sandra Nandzik

Diagnoza PsychologicznaDiagnoza Psychologiczna

Zapraszam osoby kwalifikowane do operacji bariatrycznych, zainteresowane diagnozą swojego stanu emocjonalnego, osobowości i zachowania oraz zaniepokojone objawami zaburzeń psychicznych.

Pomoc PsychologicznaPomoc Psychologiczna

Zapraszam osoby doświadczające ważnych zmian życiowych i kryzysów psychologicznych, z obniżonym poczuciem własnej wartości, z dolegliwościami i zaburzeniami psychosomatycznymi, z trudnościami psychologicznymi towarzyszącymi chorobom somatycznym (szczególnie otyłości), zestresowane, nie radzące sobie z trudnościami interpersonalnymi, sytuacjami konfliktowymi, trudnościami wychowawczymi, doświadczające przemocy domowej lub żałoby.

PsychoterapiaPsychoterapia

Zapraszam osoby z zaburzeniami psychosomatycznymi, lękowymi, depresyjnymi, z zaburzeniami odżywiania i uzależnione od jedzenia, z zaburzeniami obrazu własnego ciała lub otyłością.

Warsztaty i SzkoleniaWarsztaty i Szkolenia

Zapraszam osoby i instytucje zainteresowane tematyką szeroko rozumianej psychologii zdrowia oraz tematyką kompetencji interpersonalnych w relacjach osobistych i zawodowych.

NEWSLETTER

[wysija_form id="1"]

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje
o nowościach i zmianach na stronie.

INFORMACJE KONTAKTOWE


PRIMODIUM Monika Bąk-Sosnowska
ul. Generała Zygmunta Waltera-Jankego 165/2
40-617 Katowice
tel.: +48 530 704 656
tel.: +48 601 265 502
e-mail: primodium.katowice@gmail.com