Moja osobista droga do leczenia otyłości

Moja osobista droga leczenia otyłości rozpoczęła się ponad 10 lata temu, kiedy trafiłam do lekarza, profesora nauk medycznych – niezwykle kompetentnej osoby w zakresie leczenia otyłości, który nie był moim kolegą z pracy, a wybitnym medycznym autorytetem dla mnie. Po zebraniu wywiadu, badaniu lekarskim, analizie moich wyników badań, wykonaniu kilku badań dodatkowych, powiedział mi prosto w oczy bez owijania w bawełnę jak wygląda stan mojego zdrowia …………  Jego słowa pracowały w mojej głowie kilka lat, w czasie których pracowałam nad samoświadomością pod okiem wybitnego psychologa. Po kilku latach los postawił na mojej drodze kolejnego wybitnego medyka, chirurga o bardzo holistycznym podejściu do pacjenta. Po rozmowie z nim, wiedziałam, że teraz jest czas decyzji i od tego jaką podejmę decyzję, będzie zależało moje zdrowie i życie. Myśli kotłowały się w głowie, bo miałam za sobą wiele sukcesów zawodowych, dobrą pracę, zespół, dobre warunki w pracy, możliwość rozwoju ……ale…….    COŚ ciągnęło moje zdrowie w dół.  Zadałam sobie pytania: Co jest dla mnie ważne? Gdzie chcę dojść?  Jak ma wyglądać moje życie za 10 lat? Nic nie było proste, jednak znalazłam odwagę i postanowiłam zawalczyć o siebie. Starannie przygotowałam plan przemiany. Zaczęłam poszerzać swoją wiedze medyczną, otoczyłam się profesjonalistami z dużym doświadczeniem. Zdobyłam certyfikat z zakresu leczenia nadwagi i otyłości w Polskim Towarzystwie Badań nad Otyłością.  Następnie rozpoczęłam metodą małych kroków zmienić swój styl życia. Wspierana przez zespół profesjonalistów medycznych w zakresie leczenia otyłości (dziś topowych w Polsce, z którymi mam zaszczyt współpracować) i moich najbliższych –  osiągnęłam sukces. Zmieniłam się wewnętrznie i zewnętrznie. Przejęłam kontrolę nad swoim życiem. Jestem wolna, zdrowa i silna. Wszystko mogę, ale nic nie muszę, mam wybór. Ta niezwykła droga przemiany wiele mnie nauczyła jako człowieka i lekarza: pokory wobec choroby, wyrozumiałości dla swoich słabości, szacunku do wiedzy i umiejętności jakie posiadam. Dziś pomagam moim pacjentom takiej przemiany doświadczyć, idąc z nimi kawałek ich drogi życia.    

Zapraszam Cię na drogę przemiany, którą pójdziemy razem. Zdiagnozuję przyczyny choroby, wspólnie opracujemy plan leczenia indywidualnie dostosowany do Twoich potrzeb i możliwości. Dam Ci moją uwagę, wiedzę i wsparcie, a nade wszystko – odwagę, by zrobić pierwszy krok, osiągnąć równo-wagę  i  zmienić – Tycie na Życie .

Barbara Budniok

Diagnoza PsychologicznaDiagnoza Psychologiczna

Zapraszam osoby kwalifikowane do operacji bariatrycznych, zainteresowane diagnozą swojego stanu emocjonalnego, osobowości i zachowania oraz zaniepokojone objawami zaburzeń psychicznych.

Pomoc PsychologicznaPomoc Psychologiczna

Zapraszam osoby doświadczające ważnych zmian życiowych i kryzysów psychologicznych, z obniżonym poczuciem własnej wartości, z dolegliwościami i zaburzeniami psychosomatycznymi, z trudnościami psychologicznymi towarzyszącymi chorobom somatycznym (szczególnie otyłości), zestresowane, nie radzące sobie z trudnościami interpersonalnymi, sytuacjami konfliktowymi, trudnościami wychowawczymi, doświadczające przemocy domowej lub żałoby.

PsychoterapiaPsychoterapia

Zapraszam osoby z zaburzeniami psychosomatycznymi, lękowymi, depresyjnymi, z zaburzeniami odżywiania i uzależnione od jedzenia, z zaburzeniami obrazu własnego ciała lub otyłością.

Warsztaty i SzkoleniaWarsztaty i Szkolenia

Zapraszam osoby i instytucje zainteresowane tematyką szeroko rozumianej psychologii zdrowia oraz tematyką kompetencji interpersonalnych w relacjach osobistych i zawodowych.

NEWSLETTER

[wysija_form id="1"]

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje
o nowościach i zmianach na stronie.

INFORMACJE KONTAKTOWE


PRIMODIUM Monika Bąk-Sosnowska
ul. Generała Zygmunta Waltera-Jankego 165/2
40-617 Katowice
tel.: +48 530 704 656
tel.: +48 601 265 502
e-mail: primodium.katowice@gmail.com